FESTIWAL

O Festiwalu

Festiwal Ireny Jarockiej ma na celu promowanie wokalistów, głownie wchodzących w świat muzyki. Ich udział w konkursie wokalnym, ma im pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pieniężne i rzeczowe mają ułatwić im początek kariery muzycznej…
Co roku podczas Festiwalu będzie również honorowana polska wokalistka, której wkład w rozwój i popularyzację muzyki zostanie doceniony przez organizatorów Festiwalu.

Pierwszą tego typu nagrodą uhonorowana zostanie Gwiazda tegorocznego Festiwalu Alicja Majewska, która wystąpi w wyjątkowym koncercie wraz z Włodzimierzem Korczem.

Festiwal ma na celu podtrzymanie pamięci o wybitnej wokalistce Irenie Jarockiej i prezentowaniu jej bogatego dorobku muzycznego oraz aktorskiego.
Festiwalowi będzie towarzyszyło kino letnie, gdzie prezentowane będzie film z jej udziałem: Motylem jestem, czyli romans 40-latka

Całe wydarzenie będzie zorganizowane w zjawiskowo położonym Teatrze Leśnym w Gdańsku.

Konkurs

Zapraszamy wokalistów i wokalistki do udziału w konkursie wokalnym, którego finał odbędzie się 6 sierpnia 2021 podczas Festiwalu Ireny Jarockiej w Gdańsku. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

  • online (nadsyłanie nagrań wideo, spośród których Jury wybierze 3 laureatów)
  • Koncert Laureatów podczas Festiwalu Ireny Jarockiej 6.08.21 w Gdańsku

więcej na stronie KONKURS

Nagroda Ireny Jarockiej

Ideą Festiwalu jest honorowanie polskich wokalistek , których wkład w rozwój i popularyzację muzyki. Organizatorzy co roku zapraszać będą jedną wokalistkę, która jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się Festiwalowej publiczności ze swoim repertuarem. Laureatki otrzymają kryształowe “Złote motyle”.

Gwiazdą i laureatką tegorocznego Festiwalu będzie Alicja Majewska, która wystąpi wraz z Włodzimierzem Korczem.

Jury Festiwalu

Ocena konkursu wokalnego to bardzo odpowiedzialne zadanie i wymaga wielopłaszczyznowej oceny laureatów, którzy rozpoczynają swoją muzyczną karierę. Zaszczytne grono jurorów tworzą:

KRYSTYNA STAŃKO
piosenkarka jazzowa, gitarzystka, autorka tekstów,
wykładowca wokalistyki jazzowej, dziennikarka radiowa.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

KRZYSZTOF JARY JARYCZEWSKI
muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów,
współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty.
Obecnie stojący na czele formacji Jary Oddział Zamknięty

 

JOANNA KRAIŃSKA
reżyser castingu, redaktor i scenarzysta programów muzycznych
redaktor prowadzący “Szansa na sukces”
współtwórca wielu programów rozrywkowych

Wystawa – Twarze i piosenki Ireny Jarockiej

Z okazji Festiwalu przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową wystawę poświęconą pamięci Ireny Jarockiej pt. Twarze i Piosenki Ireny Jarockiej.

Na 20 planszach zaprezentowane zostaną zdjęcia Ireny Jarockiej autorstwa Renaty Pajchel. Każde ze zdjęć kryje w sobie piosenkę z repertuaru Ireny Jarockiej, którą będzie można odsłuchać za pomocą portalu YouTube skanując kod QR. Wystawę będzie można zobaczyć:

  • 2 tydzień lipca 2021 Winda GAK, Gdańsk ul. Racławicka 17 (wystawa zewnętrzna dostępna całodobowo)
  • 3-4 tydzień lipca 2021 GCH Manhattan, Gdańsk ul. Grunwaldzka 82 (w patio na poziomie 0, w godzinach funkcjonowania centrum)
  • 6 sierpnia 2021 w trakcie Festiwalu Ireny Jarockiej

Kino letnie – Motylem jestem, czyli romans 40-latka

Festiwal zakończy pokaz filmu pt. Motylem jestem, czyli romans 40-latka z udziałem Ireny Jarockiej.

Fabuła:

Stefan Karwowski, podobnie jak w pierwszych odcinkach Czterdziestolatka, pełni funkcję kierownika odcinka budowy, tym razem Dworca Centralnego w Warszawie. Wytypowany przez wiceministra Zawodnego na przedstawiciela budowniczych Dworca w teleturnieju „Człowiek Miesiąca” występuje w nim z pacynką „Wackiem” i wygrywa konkurs. Po tym sukcesie dołącza do zespołu artystów z programu, z którymi występuje w objazdowym show. W czasie wyjazdów ma miejsce tytułowy romans Karwowskiego z piosenkarką Ireną Orską graną przez Irenę Jarocką. Ostatnie sceny filmu mają miejsce w dniu uroczystego otwarcia Dworca Centralnego.

Występują m.innymi: Andrzej Kopiczyński, Irena Jarocka, Irena Kwiatkowska, Anna Seniuk, Bohdan Łazuka, Roman Kłosowski, Bożena Dykiel, Stefan Friedman i inni.
Reżyseria: Jerzy Gruza
Czas: 88 minut (źródło:Wikipedia)