Konkurs

Wyniki III konkursu wokalnego

Jury w składzie: Krystyna Stańko, Beata Dunajewska, Maciej Łyszkiewicz przynało następujące nagrody:

I miejsce – Katarzyna Retelewska z Krakowa

II miejsce – Karolina Kluczkowska z Redy

III miejsce – Anna Felska z Poznania

Gratulujemy!

Na zdjęciu Katarzyna Retelewska – foto. Ryszard Dominowski

Zapraszamy wokalistów i wokalistki do udziału w konkursie, którego finał odbędzie się 5 sierpnia 2023 podczas Festiwalu Ireny Jarockiej w Gdańsku. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

  • online (nadsyłanie nagrań wideo, spośród których Jury wybierze 3 laureatów)
  • Koncert Laureatów podczas Festiwalu Ireny Jarockiej 5.08.23 w Gdańsku

Etap pierwszy – ONLINE

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia wraz ze zgodami i przesłać JEDNO DOWOLNE (NIE MUSI BYĆ Z LISTY PONIŻEJ) swoje nagranie z repertuaru Ireny Jarockiej, na adres kontakt@festiwaljarockiej.pl do dnia 29 czerwca 2023. Nagranie w formie audiowizualnej należy załączyć jako link w portalu YouTube  w treści maila i w karcie zgłoszenia.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA
NIE PODPISANE I NIEKOMPLETNE ZGŁOSZENIA NIE BĘDĄ ROZPATRYWANE!

Podkłady piosenek

aby pobrać nagranie wybierz prawym klawiszem myszy zapisz link jako…

Etap drugi – FESTIWAL – konkurs Laureatów

Jury Festiwalu wybierze trzech laureatów konkursu, którzy zostaną zaproszeni przez Organizatorów na Festiwal Ireny Jarockiej w Gdańsku.

Tu zaprezentują się ponownie zgromadzonej publiczności oraz Jury Festiwalu i zostaną przyznane następujące nagrody:

  • I MIEJSCE- 1500 zł
  • II MIEJSCE- 1000 zł
  • III MIEJSCE- 500 zł

Nagrodą główną dla zwycięzcy będzie wydanie singla, w którego skład wchodzi sesja nagraniowa i mastering. Laureaci mogą również się spodziewać nagród rzeczowych od partnerów Festiwalu oraz zaproszenia na występy organizowane przez Organizatora i partnerów.

Wyniki II Konkursu Wokalnego Festiwalu Ireny Jarockiej

Druga edycja konkursu, to 50 zgłoszeń i ponownie bardzo wysoki poziom uczestników. Nasze jury w składzie: Krystyna Stańko, Joanna Kraińska, Krzysztof Jaryczewski miało twardy orzech do zgryzienia. W pierwszym głosowaniu udało się wyłonić dwie osoby, do rozstrzygnięcia boju o trzecie ostatnie miejsce potrzebna była dogrywka, w której walczyło 4 kandydatów!
Festiwal wygrała Paulina Raczkowska z Gdańska, drugie miejsce zajął Jan Piwowarczyk z Krakowa, a trzecie Katarzyna Jurasz z Sosnowca.

Wyniki I Konkursu Wokalnego Festiwalu Ireny Jarockiej

Na pierwszą edycję Festiwalu zgłosiło się 58 kandydatów.  jury w składzie: Krystyna Stańko, Joanna Kraińska, Krzysztof Jaryczewski potrzebowało dogrywki do wyłonienia finałowej trójki pierwszego konkursu.
Festiwal wygrała Julia Lejman z Warszawy, drugie miejsce zajęła Julia Mika z Bytomia, a trzecie Marzena Matyla z Wrocławia.