FESTIWAL

Wyniki III konkursu wokalnego

Jury w składzie: Krystyna Stańko, Beata Dunajewska, Maciej Łyszkiewicz przynało następujące nagrody:

I miejsce – Katarzyna Retelewska z Krakowa

II miejsce – Karolina Kluczkowska z Redy

III miejsce – Anna Felska z Poznania

Gratulujemy!

Na zdjęciu Katarzyna Retelewska – foto. Ryszard Dominowski

O Festiwalu

Festiwal Ireny Jarockiej ma na celu promowanie wokalistów, głownie wchodzących w świat muzyki. Ich udział w konkursie wokalnym, ma im pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pieniężne i rzeczowe mają ułatwić im początek kariery muzycznej…
Co roku podczas Festiwalu będzie również honorowana polska wokalistka, której wkład w rozwój i popularyzację muzyki zostanie doceniony przez organizatorów Festiwalu.

Laureatką trzeciej edycji Festiwalu jest Grażyna Łobaszewska ! Pierwszą tego typu nagrodą uhonorowana została gwiazda I edycji Festiwalu Alicja Majewska, a drugą Wanda Kwietniewska.

Festiwal ma na celu podtrzymanie pamięci o wybitnej wokalistce Irenie Jarockiej i prezentowaniu jej bogatego dorobku muzycznego oraz aktorskiego.
Festiwalowi będzie towarzyszyła wystawa “Irena Jarocka radość życia, muzyka, poezja” z niepublikowanymi dotąd zdjęciami Marka Zarzeckiego.

Całe wydarzenie będzie zorganizowane w zjawiskowo położonym Teatrze Leśnym w Gdańsku.

Konkurs

Zapraszamy wokalistów i wokalistki do udziału w konkursie wokalnym, którego finał odbędzie się 5 sierpnia 2023 podczas II Festiwalu Ireny Jarockiej w Gdańsku. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

  • online (nadsyłanie nagrań wideo, spośród których Jury wybierze 3 laureatów)
  • Koncert Laureatów podczas Festiwalu Ireny Jarockiej 5.08.23 w Gdańsku

więcej na stronie KONKURS

Nagroda Ireny Jarockiej

Ideą Festiwalu jest honorowanie polskich wokalistek , których wkład w rozwój i popularyzację muzyki. Organizatorzy co roku zapraszają polską wokalistkę, która jako gwiazda wieczoru prezentuje się Festiwalowej publiczności ze swoim repertuarem. Laureatki otrzymują nagrodę Ireny Jarockiej “Karminowe Motyle”.

Podczas III edycji Festiwalu organizatorzy uhonorują Grażynę Łobaszewską!

Jury Festiwalu

Ocena konkursu wokalnego to bardzo odpowiedzialne zadanie i wymaga wielopłaszczyznowej oceny laureatów, którzy rozpoczynają swoją muzyczną karierę. Zaszczytne grono jurorów tworzą:

KRYSTYNA STAŃKO
piosenkarka jazzowa, gitarzystka, autorka tekstów,
wykładowca wokalistyki jazzowej, dziennikarka radiowa.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

MACIEJ ŁYSZKIEWICZ
muzyk rockowy, kompozytor, dziennikarz
lider zespołu No Limits

 

 

BEATA DUNAJEWSKA
kierownik GAK Winda, animator kultury,
producentka programów muzycznych, koncertów,’
teledysków, menager zespołów

Zespół muzyczny

Festiwal to muzyka, a jak muzyka to i zespół, który przygotowuje ze starannością kompozycje i aranżacje dla wokalistów występującym na festiwalowej scenie. Naszym laureatkom akompaniują zamieci trójmiejscy artyści:

HUBERT ŚWIĄTEK
Współpracował m.in. z Krystyną Prońko, Markiem Piekarczykiem, Tatianą Okupnik. Od 2001 roku, związany z trójmiejską sceną jazzową, teatralną oraz kabaretową. Założyciel MFM ORCHESTRA, z którą zrealizował wiele, międzynarodowych muzycznych projektów.
Koncertował w kraju, i za granicą. Miłośnik dobrego brzmienia. Szczególnie tego fortepianowego.

 

GRZEGORZ SYCZ jr
Muzyk, kompozytor, pedagog, aranżer. Grę na perkusji rozpoczął w wieku lat 4.Uczeszczał do szkół w Wiedniu i Wurzburgu. Absolwent Folkwang Hochschule Essen BRD. Najlepiej czuje się w stylistyce jazz-funk, fusion i modern jazz,free jazz. Koncertował z największymi gwiazdami polskimi i zagranicznymi. Jest członkiem m.innymi Elec-Tri-City,Kent Sangster,S.A.N.Space Trio,Mama Go,Leszcze, Gdynia Improvisers Orchestra, Marta Kruk Band,Trio Bomasy.

 

JANUSZ MACKIEWICZ – MACEK
kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent PSM II stopnia w Gdańsku. W latach 1981-82 brał też udział w Warsztatach Jazzowych w Chodzieży. Debiutował w Big Bandzie Jerzego Partyki. Przez wiele lat współpracował z najlepszy muzykami jazzowymi z kraju i zza granicy. Współpracował z pismem Gitara i Bas, współtworzył Stowarzyszenie Muzyków Jazzowych. Otrzymał Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi.

 

PIOTR AUGUSTYNOWICZ
gitarzysta, miłośnik dobrego bluesa, rock&rolla i jazzu. Według czasopisma “Twój Blues” w ścisłej czołówce gitarzystów bluesowych w Polsce. Występował na licznych festiwalach w kraju oraz za granicą m.in w Belgii, Holandii, Niemczech, Czechach, Dani, Szwecji, Anglii, Szwajcarii, Litwy, Chinach. W 2018 roku wraz z zespołem Cotton Wing został nominowany do International Blues Challenge w Memphis T.N. USA. Współpracuje m.in. Sarsą, Czerwonymi Gitarami, Krzysztofem Tyńcem, Cotton Wing, Zeppelinians – Led Zeppelin Tribute Band.

Wystawa – Irena Jarocka radość życia, muzyka, poezja

Rokrocznie z okazji Festiwalu przygotowujemy prawdziwą gratkę dla fanów i nie tylko. Podczas tegorocznej edycji chcemy zaprezentować zdjęcia Ireny Jarockiej autorstwa Marka Zarzeckiego. Wystawa składa się z 18 fotoboardów z unikatowymi zdjęciami piosenkarki, wzbogacone o kody QR do nagrań z płyty Irena Jarocka której nie znacie. Wystawę będzie można obejrzeć podczas Festiwalu oraz we wrześniu 2023 na płocie przed Windą GAK w Gdańsku przy ul. Racławickiej 17.