FESTIWAL

O Festiwalu

Festiwal Ireny Jarockiej ma na celu promowanie wokalistów, głownie wchodzących w świat muzyki. Ich udział w konkursie wokalnym, ma im pomóc zaprezentować się szerszej publiczności, a ufundowane nagrody pieniężne i rzeczowe mają ułatwić im początek kariery muzycznej…
Co roku podczas Festiwalu będzie również honorowana polska wokalistka, której wkład w rozwój i popularyzację muzyki zostanie doceniony przez organizatorów Festiwalu.

Laureatką drugiej edycji Festiwalu jest Wanda Kwietniewska ! Pierwszą tego typu nagrodą uhonorowana została gwiazda I edycji Festiwalu Alicja Majewska.

Festiwal ma na celu podtrzymanie pamięci o wybitnej wokalistce Irenie Jarockiej i prezentowaniu jej bogatego dorobku muzycznego oraz aktorskiego.
Festiwalowi będzie towarzyszyło kino letnie, gdzie prezentowane będzie film z jej udziałem: Motylem jestem, czyli romans 40-latka

Całe wydarzenie będzie zorganizowane w zjawiskowo położonym Teatrze Leśnym w Gdańsku.

Konkurs

Zapraszamy wokalistów i wokalistki do udziału w konkursie wokalnym, którego finał odbędzie się 6 sierpnia 2022 podczas II Festiwalu Ireny Jarockiej w Gdańsku. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

  • online (nadsyłanie nagrań wideo, spośród których Jury wybierze 3 laureatów)
  • Koncert Laureatów podczas Festiwalu Ireny Jarockiej 6.08.22 w Gdańsku

więcej na stronie KONKURS

Nagroda Ireny Jarockiej

Ideą Festiwalu jest honorowanie polskich wokalistek , których wkład w rozwój i popularyzację muzyki. Organizatorzy co roku zapraszać będą jedną wokalistkę, która jako gwiazda wieczoru zaprezentuje się Festiwalowej publiczności ze swoim repertuarem. Laureatki otrzymają kryształowe “Złote motyle”.

Podczas II edycji Festiwalu organizatorzy uhonorują Wandę Kwietniewską !

Pierwszą laureatką “Rubinowego Motyla” została Alicja Majewska.

Jury Festiwalu

Ocena konkursu wokalnego to bardzo odpowiedzialne zadanie i wymaga wielopłaszczyznowej oceny laureatów, którzy rozpoczynają swoją muzyczną karierę. Zaszczytne grono jurorów tworzą:

KRYSTYNA STAŃKO
piosenkarka jazzowa, gitarzystka, autorka tekstów,
wykładowca wokalistyki jazzowej, dziennikarka radiowa.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

KRZYSZTOF JARY JARYCZEWSKI
muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów,
współzałożyciel i pierwszy wokalista zespołu Oddział Zamknięty.
Obecnie stojący na czele formacji Jary Oddział Zamknięty

 

JOANNA KRAIŃSKA
reżyser castingu, redaktor i scenarzysta programów muzycznych
redaktor prowadzący “Szansa na sukces”
współtwórca wielu programów rozrywkowych

Wystawa – Twarze i piosenki Ireny Jarockiej

Z okazji Festiwalu przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową wystawę poświęconą pamięci Ireny Jarockiej pt. Twarze i Piosenki Ireny Jarockiej.

Na 20 planszach prezentujemy zdjęcia Ireny Jarockiej autorstwa Renaty Pajchel. Każde ze zdjęć kryje w sobie piosenkę z repertuaru Ireny Jarockiej, którą będzie można odsłuchać za pomocą portalu YouTube skanując kod QR. Wystawę będzie można zobaczyć między innym podczas Festiwalu, konferencji prasowej i wybranych lokalizacjach przed Festiwalem.

Kino letnie – Motylem jestem, czyli romans 40-latka

Tradycyjnie Festiwal zakończy pokaz filmu pt. Motylem jestem, czyli romans 40-latka z udziałem Ireny Jarockiej.

Fabuła:

Stefan Karwowski, podobnie jak w pierwszych odcinkach Czterdziestolatka, pełni funkcję kierownika odcinka budowy, tym razem Dworca Centralnego w Warszawie. Wytypowany przez wiceministra Zawodnego na przedstawiciela budowniczych Dworca w teleturnieju „Człowiek Miesiąca” występuje w nim z pacynką „Wackiem” i wygrywa konkurs. Po tym sukcesie dołącza do zespołu artystów z programu, z którymi występuje w objazdowym show. W czasie wyjazdów ma miejsce tytułowy romans Karwowskiego z piosenkarką Ireną Orską graną przez Irenę Jarocką. Ostatnie sceny filmu mają miejsce w dniu uroczystego otwarcia Dworca Centralnego.

Występują m.innymi: Andrzej Kopiczyński, Irena Jarocka, Irena Kwiatkowska, Anna Seniuk, Bohdan Łazuka, Roman Kłosowski, Bożena Dykiel, Stefan Friedman i inni.
Reżyseria: Jerzy Gruza
Czas: 88 minut (źródło:Wikipedia)